8.6 C
Kyiv
Вівторок, 27 Лютого, 2024

Вчені знайшли найзабрудненіші бактеріями предмети на кухні

Нове дослідження виявило предмети на кухні, які схильні до перехресного забруднення. Так називають забруднення мікробами з повітря, від людини, з їжі, від інструментів чи робочих поверхонь.

Дослідники набрали 371 людину нібито для тестування нових рецептів, хоча насправді мета вчених була інша. Добровольців попросили приготувати котлети з індички, пише Science Times. Вони не знали, що яловичий фарш містив MS2, нешкідливу бактерію-індикатор. Учасники мали поводитися на кухні, як завжди. Потім вчені протерли кухонні поверхні та перевірили їх на наявність слідів перехресного забруднення.

Дослідники виявили мікроорганізми на ручці ножа, обробній дошці, сковороді, внутрішній поверхні раковини, ганчірці та губці, ручці крана, дозаторі мила, ручці холодильника та кришці сміттєвого бака. Загалом результати не були несподіваними, але не обійшлося і без позитивних новин — забрудненість на більшості поверхонь не перевищувала 20%.

Однак знайшлася й несподівана точка перехресного забруднення – банки зі спеціями. На них було більше забруднювачів, ніж на кришці відра для сміття.

ПО ТЕМІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

10,086Вентиляторитак