Гідропарк – популярне місце відпочинку у Києві. Там відома качалка під відкритим небом, купа пляжів, безлыч генделиків. Є музей мініатюрних знакових споруд Києва та й України в цілому.

Проте це місце не завжди призначалось для відпочинку. Якщо відверто, то острову посеред Дніпра не було до середини 19 століття.

Історія Гідропарку починається з прориву Дніпровської дамби. В результаті потік води зніс Русанівський міст та Чорторийську греблю. Карта Києва змінилась. Русанівська затока стала протокою, натомість виник новий острів. Зараз його називають Гідропарк.

Ланцюговий міст

Коли британський інженер Чарльз Віньоль збудував Ланцюговий міст через Дніпро, на острові виникло поселення. А сам Віньоль отримав право користуватись береговою лінією продовж 30 років. Британець не став будувати собі будиночок на березі Дніпра, а продав це право пані Кирпичовій. Це була підприємлива  дружина наглядача шосейної застави. Жінка дозволила будуватись оселю на береговій лінії всім бажаючим на засадах довгострокової оренди.

Отже, поселення росло. Згодом виникла назва Передмостова Слобідка. В основному там мешкали робітники заводу «Арсенал». Хоча це все ще не був Київ. Поселенням на острові керували соргани самоврядування селища Микільська Слобідка.

Кількість мешканців сучасного Гідропарку стрімко збільшувалось. З 1000 людей у 80-х роках 19 століття до більш ніж 7 000 у 1917 році. Це було найбагаточисленніше селище в цьому районі.

Історія Передмостової Слобідки закінчилась у 1943 році. Саме тоді німці, покидаючи Київ спалили це місце.

Друга світова війна закінчилась, у Києві стали хазяйнувати радянці. Вони вирішили не відновлювати селище, а перетворити острів на місце розваг. У 1965-1968 роках кияни отримали нове місце для прогулянок та дозвілля на свіжому повітрі. Архітектори Всеволод Суворов та Ігор Шпара спроектували на 365 гектарах багато пляжів, водних атракціонів, парк розваг, човникові станції. Згодом з`явились численні кафе та ресторани.

Два острови Гідропарку з`єднані між собою Венеціанським мостом. На правий берег Дніпра веде міст метро, на лівий – Русанівський.

Із родзинок цього місця легендарна «Качалка». Це спортмайданчик, який у 70-х роках минулого століття заснували гімнаст Касмір Ягельський та математик Юрій Кук. Всі тренажери зроблені з металобрухту.

Такеж там знаходиться парк «Київ в мініатюрі», де можна побачити макети знакових будівель не лише столиці, але й України.

Ось так острів, що виник в результаті повені на Дніпрі, став спершу найчисленнішим селищем київського лівобережжя, а потім популярним місцем для відпочинку киян.

Автор: Марина Пєтушкова 

для ІНФОЛАЙФ

Інші статті автора

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я