20.4 C
Kyiv
Четвер, 23 Травня, 2024

Власники собак мають міцніше здоров’я, — дослідження

Чеські вчені виявили, що у власників собак здоров’я серця і судин міцніше, ніж у тих, у кого немає собак.

Загалом, господарі собак, незважаючи на переважання серед них курців, також ведуть більш здоровий спосіб життя: вони краще харчуються, більше рухаються, а рівень глюкози у їхній крові ближчий до норми, — пише “Громадське“.

Вчені використовували дані дослідження жителів чеського міста Брно. У рамках цього проекту в 2013 і 2014 році вивчали склад крові, поведінку, харчові звички і спосіб життя. З учасниками проводили інтерв’ю, в яких питали, зокрема, чи володіють вони тваринами. Вчені відібрали дані про 1769 учасників без серцево-судинних захворювань в анамнезі: у частині з них (близько половини) була собака або інші вихованці.

Аналіз даних показав, що серед власників домашніх тварин більше жінок, вони у середньому молодше, менш освічені, більше рухаються, краще харчуються, і їхній рівень глюкози ближчий до норми; також вони частіше курять. Незважаючи на куріння, бал за метрикою, запропонованої Американської кардіологічної Асоціацією, у них був вищий — 10 балів проти 9 у тих, у кого домашніх улюбленців немає взагалі.

Серед всіх власників тварин найвищі показники із фізичної активності, нормального рівня вмісту глюкози і харчуванню були серед власників собак. Крім того, серед них було ще менше чоловіків і ще більше курців. Проте, як пишуть автори дослідження, після поправки на вік і рівень освіти виявилося, що володіння якимись тваринами окрім собаки не пов’язане зі зниженим ризиком серцево-судинних захворювань.

Автори прийшли до висновку, що через часті прогулянок у власників собак зростає рівень фізичної активності, через що і поліпшуються відповідні показники здоров’я. А ось чому господарі собак їдять більш здорову їжу, як зізнаються автори, поки неясно: цей зв’язок ще належить вивчити у майбутньому.

Нагадаємо, раніше вчені вперше застосували MDMA в лікуванні алкоголізму.

ПО ТЕМІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

10,086Вентиляторитак