В центрі Києва, на вулиці Городецького, ближче до Майдану Незалежності вже багато років знаходиться одне будівництво. Там зелені паркани з літерами «М», але роботи вже давно не ведуться.

Тут варто згадати часи Холодної війни. В СРСР цілком серйозно допускали імовірність ядерної війни, і готували місця, де б можна було врятуватися в разі небезпеки.

Для простих людей готували укріпленні підвали, а от для правлячої верхівки потрібно було дещо інше – укріплені секретні бункери. Так, це звучить як синопсис до банальної, нудної антиутопії. Але дійсно, в умовах повної секретності, в 70-х роках в центрі Києва будували командний бункер Київського метрополітену.

Організовувати секретне будівництво в Радянському Союзі вміли, варто лише згадати «Сталінське метро», велетенський кесон від якого і досі лежить на Оболоні.

Командний бункер будували в три зміни, створили шахти. Землю вивозили вночі на вантажівках, накритих брезентом.

Масштаби укриття вражаючі, командний блок мав мати три поверхи, а завдяки системі ходів поєднуватись з приміщеннями метро «Майдан Незалежності».

Однак цим грандіозним планам не судилося втілитись в життя. Радянський Союз припинив своє існування, а в центрі Києва лишилася секретна велетенська підземна недобудова.

Зверху бункер виглядає як звичайна бойлерна з завареним решітками входом на перегон «Метро Незалежності» – «Арсенальна».

Автор: Марина Пєтушкова

Фото: posdenis.livejournal.com

Для ІНФОЛАЙФ

Інші статті автора

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я