20.4 C
Kyiv
Четвер, 23 Травня, 2024

Вчені зі Швеції відкрили рецептор болю, який допоможе створити нові знеболювальні

Дослідники Каролінського інституту в Швеції знайшли у шкірі новий рецептор, який відчуває біль. Дослідження може стати основою для розробки нових знеболюючих препаратів, які потрібні багатьом людям.

Рецептор схожий на восьминога. Він складається гліальних клітин (допоміжних клітин нервової системи), із безліччю довгих виступів. Разом вони утворюють сітчастий орган, який відчуває болючі механічні пошкодження — удари, уколи або тиск, — пише «Громадське».

«Наше дослідження показало, що чутливість до болю проявляється не тільки у нервових закінченнях, а й у раніше невідомому рецепторі. Це відкриття змінює наше розуміння клітинних механізмів фізичної чутливості, і може стати ключем до нової терапії проти хронічного болю», — сказав один з авторів дослідження, професор кафедри медичної біохімії і біофізики Патрік Ернфорс.

У своїй статті шведські вчені описали, як працює відкритий ними рецептор. Під час досліджень вони також виявили, що чутливість до болю знижується, якщо його заблокувати.

Рецептори, які відповідають за біль в організмі, називається ноцицепторами. Це нейрон, який посилає сигнали «можливої ​​загрози» у спинний і головний мозок. Якщо там сприймають загрозу як достовірну, виникає відчуття болю: так мозок повідомляє нам про те, що її можна уникнути. Наприклад, відсмикнути руку, якщо обпеклися.

Дослідження може стати основою для розробки нових знеболюючих препаратів, які потрібні багатьом людям.

Нагадаємо, раніше американські дослідники з’ясували, чому шум шкідливий для здоров’я.

ПО ТЕМІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

10,086Вентиляторитак