3.6 C
Kyiv
Вівторок, 27 Лютого, 2024

Індія готується до запуску історичної місії з висадки на Місяць: коли відбудеться

Індія готується до запуску місії на Місяць, країна має намір заявити про себе, як про космічну державу. За планом, космічний апарат із посадковою платформою відправиться у подорож вже 14 липня, пише Reuters.

Як пишуть журналісти, у разі успіху Індія стане четвертою країною у світі, якій вдалося здійснити контрольовану посадку на природний супутник Землі. Поки що це зробили лише СРСР, США та КНР.

Місія носить назву Chandrayaan-3. Її ціллю є дослідження південного полюса Місяця, де, як вважається, знаходяться більші запаси води. Місія також включатиме висадження місяцехода, який буде проводити дослідження поверхні.

“Якщо все вийде за планом, ракета-носій LVM3 довжиною 43,5 метра (143 фута) виведе космічний корабель на еліптичну навколоземну орбіту, перш ніж він відправиться на Місяць для запланованої посадки близько 23 серпня”, – пише видання.

Chandrayaan-3, вартістю 73 млн доларів, стане вже третьою спробою Індійської організації космічних досліджень (ISRO) висадження апарату на Місяць. Перша – була здійснена у 2008 році, друга – у 2020 році. Остання мала частковий успіх, тоді ISRO запустила місячний орбітальний апарат, однак посадкова платформа з ровером врізалася в Місяць.

“Район південного полюса має зовсім іншу геологію, ніж райони, де проходили польоти американських “Аполлонів”, тому “Чандраян-3″ дозволить побачити з близької відстані зовсім новий регіон Місяця. Успішна посадка може стати важливим кроком на шляху до майбутніх індійських польотів на Місяць і розглядається як демонстрація зростаючих геополітичних амбіцій країни”, – прокоментував наміри ISRO планетарний геохімік Марк Норман з Австралійського національного університету в Канберрі.

ПО ТЕМІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

10,086Вентиляторитак