20.4 C
Kyiv
Четвер, 23 Травня, 2024

Американські дослідники з’ясували, чому шум шкідливий для здоров’я

Вчені з США виявили, як саме шум впливає на наше здоров’я та чому у людей, що проживають біля гучних міських об’єктів тиск піднімається частіше. 

Про це пише Cosmopolitan.

Насправді учені зацікавилися впливом шуму на наш організм ще у середині двадцятого століття. Тоді вони помітили зв’язок між підвищеним тиском своїх пацієнтів та їхнім життям поблизу гучних міських об’єктів, таких як аеропорт або шосе. Більш нові дослідження довели, що шум винен у нашому безсонні, стресі, хворобах серця і проблемах зі слухом. Науковці навіть дали цьому явищу назву – noise pollution (шумове забруднення).

За даними всесвітньої організації охорони здоров’я, 750 мільйонів жителів Західної Європи щорічно втрачає три мільйони років здорового життя через зайвий шум. Кожен дев’ятий житель планети має проблеми зі слухом і близько половина з них може втратити слух назавжди.

Доцент Університету Пенсильванії Матіас Баснер пропонує декілька способів, які повернуть життя у тихе русло:

– повідомляй, якщо тобі надто шумно;
– вивчай звукову непроникність, обираючи житло;
– серйозно поговори з дітьми про небезпеку надмірного шуму;
– обирай для відпочинку тихі місця;
– використовуй навушники із шумопоглинанням.

А ось тиша, навпаки, нас зцілює. Дослідження науковців доводить, що беззвучне середовище допомагає мишам продукувати нові клітини мозку, що, ймовірно, вказує на перспективні напрямки у пошуках засобів, які боротимуться з депресією. У свою чергу психологи радять занурюватися в тишу для розслабляючих практик. Адже відсутність звуків заспокоює, налаштовує на зв’язок із собою та навколишнім світом.

Нагадаємо, вчені навчилися визначати Альцгеймер до появи перших симптомів.

ПО ТЕМІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

10,086Вентиляторитак