Декомунізація в Україні зробила життя щирих патріотів колишньої в`язниці народів СРСР дещо важчим. Де знайти того заржавілого Леніна? Кому квіти нести?

Вихід є. Біля невеликого містечка Путивль, що на Сумщині знаходиться особливе місце. Це справжнє Ельдорадо для переконаних комуністів, там зібрана колекція символічних «святих граалів» соціалістичного режиму. Це «Парк радянського періоду».

Якщо детальніше, то за 13 км від міста Путивль, в Спащансьому лісі є місцевий Державний історико-культурний заповідник. І саме там під відкритим небом стоїть велика кількість монументів, статуй, бюстів визначних політичних та громадських діячів СРСР. Звісно, Ленінів там найбільше.

Як повідомив завідувач музею Ілля Денисенко, ідея створити такий собі заповідник комуністичної доби виникла після початку декомунізації. І мета насправді, показати безпристрасно, суто з наукової точки зору,  що так, в Україні довгий час панували радянці, і вони ось такі скульптури по собі залишили.

 

Першим експонатом став Ленін з центру Путивля. А потім до нього приєднались інші монументи з різних міст Сумської, Полтавської, Чернігівської областей.

І до речі, є у музеї і рідкісний монумент – Сталіну. Бо ж після десталінізації, яку проводив його наступник Хрущов, знайти пам`ятники Йосифу Віссаріоновичу досить важко. Відшукали у Роменському районі. У парку представлені інші політики тоталітарної держави, такі як Воровський, Фрунзе.

Колекція парку не обмежується лише чиновниками. Там ще є пам`ятник Юрію Гагаріну та Володимиру Маяковському, Чапаєву.Не обійшлось і без скульптур, що змальовують щасливе життя радянських громадян.

Це перший в Україні державний музей, присвячений радянському періоду історії України.

Та четвертий у світі. Схожі заклади є в Литві та Угорщині. Тож, якщо виникне бажання погуляти по гарному парку в оточенні політиків та диктаторів радянської доби, то ви знаєте куди їхати.

Автор: Марина Пєтушкова 

Фото: Роман Пєтушков

для ІНФОЛАЙФ

Інші статті автора

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я