На початку травня у львівському видавництві Кварт вийшло фахове медичне видання «Ін’єкційна косметологія: посібник з практичних і теоретичних занять» авторства Ольги Судник. Науково-навчальне видання офіційно рецензоване кандидаткою медичних наук Зоряною Лавро, тобто визнане медичною спільнотою як фахове.
Якщо детальніше згадати про авторок, то це видалося хороше поєднання висококласових фахівчинь у різних, але споріднених сферах. Головна серед них Ольга Судник — засновниця Olga Sudnyk Academy of Beauty — теоретико-практичного центру з косметології тіла й обличчя, який успішно випустив вже понад 300 фахівців-косметологів.
Розгорнувши книгу, видно, що авторка доклала чимало зусиль та роботи, аби структурувати найновіші й актуальні дослідження з базових ін’єкційних процедур у косметології, а саме з ботулінотерапії, контурної пластики, мезотерапії та біоревіталізації.
Перша частина книги складає теоретичну базу з мезотерапії (введення під шкіру вітамінів, мікроелементів та інших препаратів з метою попередження старіння та поліпшення роботи залоз) й біоревіталізації (насичення шкіри гіалуроновою кислотою), а також розкрито фізіологічний вплив ботулотоксину, ін’єкції якого допомагають розгладити зморшки. Окремий розділ видання присвячений б’ютифікуючому впливу контурної пластики, приміром, виправленню косметичних дефектів, виділенню зони вилиць, моделюванню і збільшенню форми губ чи підняттю кутиків рота тощо.
У практичній складовій посібника ретельно розглянуто та покроково описано основні етапи процедур: мезотерапії, біоревіталізації, ботулінотерапії, контурної пластики. Важливої уваги заслуговує те, з якою детальністю та точністю авторки описують проведення різних видів і технік ін’єкцій, що є запорукою якісних та помітних результатів такої косметологічної пластики.
Опираючись на досвід роботи в понад 10 років у галузі косметології та практику власного бізнесу — Olga Sudnyk Academy of Beauty — Ольга Судник вичерпно подала організаційні вимоги до роботи косметолога, а саме, як має бути облаштований кабінет, робочий простір та що є першочерговим у підготовці пацієнта до проведення процедур. Такої деталізації та уваги до дрібниць серед українських авторів ще не спостерігалося.
Отже, підсумовуючи реценезію: книга призначена не лише для студентів медичних вишів і початківців у сфері ін’єкційної косметології, але і для практиків з досвідом, і для тих, хто планує відкрити власний бізнес. У книзі систематизовано усі актуальні практики, методики й тенденції ін’єкційної косметології та розвиток цієї сфери за кордоном. В Україні ця книга стала першою у своїй сфері, що дозволила поєднати практичні і теоретичні напрацювання найкращого досвіду у сфері косметології. Приємно, що попри війну, галузь краси та догляду за собою розвивається. До речі, це вже не перше навчальне видання косметологині-естетиста: у 2021 році вийшов друком посібник з теоретичних і практичних знань «Базова косметологія» тієї ж авторки.
Як і посібник «Ін’єкційна косметологія», обидва видання доступні для замовлення в інтернеті, а також з ними можна ознайомитися зокрема у бібліотеці Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького та інших медичних вишів України.