Якби ви, чисто теоретично, захотіли в Києві зайнятись бобслеєм, куди б ви пішли? Скоріш за все на залізничний вокзал, купувати квиток до міста, де є відповідна траса. І це трагічно. Тому що колись у Вишгороді була чудова бобслейна траса. Але зараз вона виглядає не як місце для занять спортом, а як скелет динозавра.
Збудували її ще за часів Радянського Союзу. Траса для бобслею була частиною спортивної бази «Вишгород». Місце вибрано не випадково. Потрібний рельєф, близькість до Києва, пагорби, Київське море – кращий майданчик для тренувань спортсменів годі було знайти.
Тренування проводились у будь-яку пору року. Просто взимку санки їхали по снігу, а влітку – на пластикових колесах. До речі, саме там, у Вишгороді тренувалась бронзова чемпіонка світу з бобслею Наталія Якушенко.
І все було добре, діти тренувались у Вишгороді, готувались підкорювати спортивний світ. Але настали, як то кажуть, лихі 90-ті. Почався переділ власності.
Змінювалось керівництво бази, тренери звільнялись, фінансування ставало все більш нікчемним. Врешті решт, у 1993 році спортивна школа закрилась. А через півроку за невизначених досі обставин згорів і бобслейний трек.
Він і досі там є, на пагорбах Вишгорода. Точніше його залишки. Поряд розтяшувався гірськолижний комплекс «Вишгора», що пропонує своїм гостям активний відпочинок протягом всього року. Але відновлення бобслейної траси, чи принаймні приведення її до якогось належного вигляду, або хоча б демонтаж – не стоїть на порядку денному.
Звісно, шкода. Тому що спортивні амбіції в України є, талановиті спортсмени теж, а от забезпечення їх як мінімум комфортного, сучасного місця для тренувань – немає.
Тому закинутий бобслейний трек є своєрідним символом.
Автор: Марина Пєтушкова
Фото: З відкритих джерел
для ІНФОЛАЙФ