13 C
Kyiv
Субота, 13 Квітня, 2024

Вчені знайшли найдавнішу галактику, яка утворилась через 1,5 мільярди років після Великого вибуху

Астрономи виявили віддалену спіральну галактику «Диск Вулфа», яка утворилась через 1,5 мільярди років після Великого вибуху. Науковці вважали, що у той час у Всесвіті не мало бути таких галактик.

Вчені назвали галактику DLA0817g «Диском Вулфа» на честь американського астрофізика Артура Вулфа, який декілька років тому був один із відкривачів галактику, — передає Громадське.

На думку вчених, «Диск Вулфа» утворився через 1,5 мільярди років після Великого вибуху — це на мільярд років раніше, ніж галактика A1689B11, яку раніше вважали найдавнішою спіральною галактикою.

Відкриття «Диска Вулфа» може змінити підхід астрономів до вивчення виникнення галактик, який передбачає, що великі галактики у ранній період розвитку Всесвіту могли утворитися завдяки злиттю менших галактик і гарячих скупчень газу. На думку вчених, натомість «Диск Вулфа» утворився внаслідок постійного накопичення холодного газу.

У більшості моделей диск галактики формується приблизно через 6 мільярдів років після Великого вибуху, тобто на 4,7 мільярда років пізніше, ніж сформувався «Диск Вулфа».

Нові знімки галактики підтвердили, що у неї сформувався диск, який обертається приблизно з тією ж швидкістю, що і Чумацький Шлях. Але DLA0817g виявилася меншою за нашу галактику: її масу оцінюють у 72 мільярди мас Сонця, тоді як маса Чумацького Шляху більше трильйона сонячних мас. А ось швидкість зореутворення в ній вища.

Спіральні галактики — різновид галактик, найвиразнішою особливістю яких є наявність спіральної структури в диску. Диск є плоским утворенням, що обертається, яке складається з міжзоряної речовини, молодих зір «Населення I» і розсіяних зоряних скупчень.

Нагадаємо, раніше вчені знайшли можливі докази існування паралельного всесвіту.

ПО ТЕМІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

10,086Вентиляторитак