16.3 C
Kyiv
Четвер, 23 Травня, 2024

Вчені випадково створили рідкий магніт

Інженери Массачусетського університету в Амхерсті працювали над рідинами для 3D-друку, коли виявили, що краплі заліза, нафти і води здатні підтримувати магнітне поле.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на Live Science.

Вчені планують почати нові дослідження, щоб з’ясувати, чому краплі, кожна з яких містить мільярди наночастинок оксиду заліза, підтримують магнітне поле. Як тільки вони розберуться «як», вони перейдуть до з’ясування, що робити із цими новими рідкими магнітами.

У своєму дослідженні автори обговорюють, як вони можуть «запрограмувати» краплі в різні форми для створення різних інструментів.

Керівник проекту Томас Рассел розповів, що може уявити, як використовувати нову рідину для створення магнітного «загарбника» або крихітної копії рідкого робота, який може міняти форму, наче антагоніст T-1000 у фільмі «Термінатор-2».

«До нашого дослідження завжди передбачалося, що постійні магніти можуть бути виготовлені тільки з твердих речовин», — підкреслив Томас Рассел.

Подальші експерименти показали, що краплі цієї незвичайної рідини зберігали магнітні властивості майже у будь-якій формі — при поділі на більш дрібні (товщиною в людський волос), коли приймали форму сфери, циліндра і навіть трубки.

Раніше вчені відкрили новий тип магнітів.

ПО ТЕМІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

10,086Вентиляторитак