У Києві відкрили виставку, приурочену до 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України

До 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України Український інститут національної пам’яті приурочив виставку «Наша земля проголошує: вона була, є й хоче бути УКРАЇНСЬКОЮ».

Виставка розповідає про яскравий і драматичний шлях Закарпаття від розпаду Австро-Угорської імперії і прагнення приєднатися до Акта Злуки УНР та ЗУНР до драматичних подій на Красному полі 15 березня 1939 року та спроб знищити пам’ять про ті події. У виставці представлені унікальні фото, свідчення очевидців, історичні документи.

Виставку відкрили сьогодні, 13 березня.

На відкритті виставки біля стіни Головпоштампту на Майдані незалежності у Києві були присутні близько двох сотень осіб, – розповів кореспондент ІНФОЛАЙФа з місця подій.

У заході взяли участь участь: Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України; Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті; Олександр Пагіря, кандидат історичних наук, один із авторів виставки; історики, дослідники, представники Закарпатського земляцтва тощо.

Виставка на Хрещатику демонструватиметься протягом березня-квітня. Аналогічні стенди 15 березня відкриються в місті Хуст Закарпатської області, а 22 березня виставка демонструватиметься в Ужгороді (приміщення Закарпатської ОДА).

Нагадаємо, у Києві благодійний проект «Котохата» щомісяця встановлюватиме три дерев’яні будиночки для безпритульних котів. Загалом планують встановити 18 таких будинків по всьому місту.

Фото – Роман Пєтушков

для ІНФОЛАЙФа

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...