В Києві є одне дуже затишне, цікаве та трохи загадкове місце – Дендропарк. На відміну від популярних ботанічних парків, ця природна пам’ятка не така відома. Проте Дендропарк має свій шарм і вартий відвідування.

Історія Дендропарку почалася у далекому 1875 році. Тоді на Сирці виник хутір Софієвка. А мешкав там німецький ботанік Карл Мейєр. Він був талановитим вченим, який висаджував квіти, овочі та ягоди. На частині своїх володінь німець висаджував рідкісні породи дерев та кущів. Це і стало основою майбутнього Дендропарку.

На життя німецький ботанік заробляв продажем насіння, квітів та саджанців дерев. Ось такою була реклама фірми Мейєра: «Богатый выбор. Добросовестное исполнение заказов. Тщательная упаковка. Иллюстрированные каталоги высылаются по первому требованию бесплатно».

Отже, господарство Карла займало близько третини території сучасного Дендропарку. Досі збереглися вікові дерева посаджені засновником парку: туя східна (1895 рік), тис далекосхідний (1875 рік), ялина колюча (1900 рік).


Ті дерева пережили багато драматичних подій, вистояли в горнилі постійної боротьби за владу у 1917-1919 роках, пережили Другу світову війну.


І саме у 50-х роках минулого століття Дендропарк отримав друге народження. Там працював своєрідний розсадник, саджанці з цього місця нині ростуть по всій Україні.
Якщо німецького ботаніка можна назвати засновником Дендропарку, то дендролога Миколу Олександровича Птіцина – батьком цього місця. Саме він з 1949 року керував висадженням рослин. І до 1966 року Сирецький Дендропарк мав унікальну колекцію рослин.


Ким же був Микола Олександрович? Він народився у Сімферополі, але переїхав до Києва, де й закінчив у 1919 році університет. Далі продовжував роботу на ботанічній кафедрі своєї альма-матер. Його професійна кар’єра пішла вгору у 1935 році. Він тоді став на чолі Національного ботанічного саду НАН України, займався розробкою Генерального плану його будівництва. У 1945 році працював в уманському дендропарку «Софіївка». А потім став директором Сирецького Дендропарку.


За 10 років в парку висадили більш ніж 500 видів та сортів дерев, кущів та квітів. Принцип розміщення сортів рослин був розроблений особисто Миколою Олександровичем. Він керувався правилами їх використанням у садово-парковому будівництві.


Наступне оновлення сталося у 1980-х роках. Тоді в парку відбулася реконструкція. Були висаджені додаткові рослини, прокладені доріжки та алеї, створено більше умов для відпочинку.


Сучасний Дендропарк цікавий як вченим, так і просто всім прихильникам рослин. А там їх більше 900 видів. Є флора, що характерна для Північної Америки, Китаю, Японії. У теплицях представлено більш ніж 600 видів кактусів та сукулентів. В парку є три садки: жасминовий, бузковий і з таволги.


В Дендропарку росте багато видів з Червоної книги України. Це дійсно унікальне місце в Києві. Гуляючи алеями парку, ніби потрапляєш в інший світ. Там не чути шуму машин, свіже повітря, дуже цікаві рослини, багато затишних куточків.

Як доїхати:

– від станції метро «Нивки» маршруткою № 26, 410, 455, 465, 531, автобусом № 32, 226, 14 тролейбусом № 5, 26 до зупинки вул. Стеценка;

– від станції метро «Сирець» маршруткою № 23, 47, 223, 439, тролейбусом № 23, 35 до зупинки за вимогою вул. Тираспільська або пройти пішки територією «Сирецького гаю».

Автор: Марина Пєтушкова 

Фото: Офіційний сайт Сирецького Дендропарку

для ІНФОЛАЙФ

Інші статті автора

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я