12.8 C
Kyiv
Субота, 13 Квітня, 2024

На Марсі знайшли систему підземних озер. Про життя на планеті поки не йдеться

Науковці знайшли біля південного полюса Марсу цілу систему водойм. Під товстим шаром криги помітили одразу три озера.

Своє дослідження науковці опублікували у Nature Astronomy, — передає Громадське.

Ще у 2018 році вчені припустили, що водойми на Марсі можуть бути під землею. Завдяки супутнику Mars Express вони віднайшли велике озеро з рідкою водою. Промінь його радару відбивався від верхньої та нижньої частини крижаного пласта, тож науковці змогли «зазирнути» за нього.

Саме озеро має приблизно 20-30 кілометрів в діаметрі. Вода в ньому не тане через, можливо, великий вміст солі. Саме тому науковці не можуть стверджувати про життя на планеті навіть за наявності води.

Нові дані допомогли виявили цілу мережу водойм, які відокремлюються від «головного резервуару» містками з суші. Припускають, що ці озера могли існувати мільярди років. Вони могли залишитись з часів, коли на планеті були моря та озера.

У своєму дослідженні науковці використовували дані 134 спостережень супутника Mars Express з 2012 по 2019 роки. Хоча дані супутника підтверджують існування такої системи водойм, багато вчених ще сумніваються, чи це можливо.

Перш за все, їх хвилює питання про здатність води залишатися рідкою. На поверхні південного полюса Марсу температура може опускатися до -110° С та нижче. Саме озеро має мати температуру -70° С, тож навіть товстий шар льоду не може втримати його у рідкому стані.

Науковці припускають, що температура озера може підійматися через якесь підземне тепло, наприклад, з термальних джерел. Однак звідки вони можуть бути на Марсі, невідомо.

Нагадаємо, NASA отримало новий знімок Юпітера.

ПО ТЕМІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

10,086Вентиляторитак