12.8 C
Kyiv
Субота, 13 Квітня, 2024

Минуле та імовірне майбутнє “Літаючої тарілки” в Києві

«Літаючій тарілці» біля станції метро «Либідська» скоро дадуть статус пам`ятки архітектури. Це дасть будівлі непогані шанси вистояти проти ТРЦ, рекламних банерів та, можливо, отримати друге життя.

Згадаємо, коли ж на Либідську приземлилась ця велетенська літаюча тарілка?

Ця споруда була зведена у 70-х роках минулого століття, вона є частиною Інститут науково-технічної інформації.

Автор – київський архітектор Флоріан Юр’єв. Іншими його проектами був вестибюль станції метро «Хрещатик», готель «Салют» та мікрорайон «Нивки».

Юр’єв стикнувся з непростим завданням. Йому для будівництва споруди виділили дуже вузьке місце. А тоді люди ще розуміли важливість широких та зручних тротуарів. Як же цього не вистачає власникам ресторанів, що будують велику літні тераси та водіям, що сприймають тротуар як безкоштовне парко місце.

Флоріан Юр’єв

Повернемось до Флоріана Юр’єва. Він просто підняв споруду в повітря. Тим самим лишив місце для пішоходів, та створив споруду унікальну не лише за формою, але й за своїми акустичними можливостями.

Власне, архітектор і задумував свій проект, як світлотеатр. Завдяки сферичній формі там дійсно неймовірна акустика. Доповнювати картинку повинні були світлові ефекти на стінах, музика, кольори.

Радянська влада не побачила потенціалу в цій ідеї, і замість новаторського, цікавого світлотеатру там був звичайний кінотеатр та лекційний зал. А місце на стінах, де повинні були з`являтись світлові ефекти, прикрасили ідейно бездоганними фресками на соціалістичну тематику.

Сам же автор, Флоріан Юр’єв за своє творіння отримав нагороду «За новаторство в архітектурі».

Радянський Союз відправився на звалище історії. А Інститут науково-технічної інформації не мав достатньо коштів, щоб утримувати належним чином «літаючу тарілку». Тож у 2012 році споруда була передана Фонду Державного майна для здачі в оренду.

У 2017 році Фонд Держмайна це і зробив. Будівлю разом з частиною інших споруд інститут орендувала на 50 років компанія-забудовник Вагіфа Алієва, вона саме спорджує ТРЦ «Ocean Plaza”.

Звісно, договір оренди передбачав деяку відповідальність забудовника. Зокрема, зобов`язання реконструювати «літаючу тарілку». Команда архітекторів, у складі якої був і автор проекту Флоріан Юр’єв, розробила проект реконструкції об’єкта, але в компанії Алієва на їх пропозицію не звернули увагу.

Наразі майбутнє унікальної споруди на Либідській не зрозуміле. Чи дотримається умов договору команія Вагіфа Алієва, і не перетворить «літаючу тарілку» та одну з частин «Ocean Plaza»? Чи буде належним чином використаний її потенціал? І чи не зруйнують її одного дня?

У будь-якому випадку статус нововиявленої пам`ятки архітектури дещо збільшують шанси на збереження творіння Флоріана Юр’єва.

Автор: Марина Пєтушкова 

для ІНФОЛАЙФ

Інші статті автора

 

 

ПО ТЕМІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

10,086Вентиляторитак