20.2 C
Kyiv
Четвер, 25 Квітня, 2024

Музей Ханенків вперше показав гравюри Дюрера

У Києві 11 квітня вікрилася виставка гравюр Альбрехта Дюрера з колекції Харківського художнього музею: понад 60 творів генія німецького Відродження та його послідовників можна побачити у залах Музею Ханенків.

Про це повідомляє Prostir.museum.

На виставці творів Альбрехта Дюрера з колекції Харківського художнього музею буде, зокрема, представлено:

  • ксилографії з циклу “Життя Марії” і копії сучасника Дюрера – Маркантоніо Раймонді, виконані у техніці гравюри різцем;
  • титульний аркуш циклу  “Апокаліпсис”;
  • рідкісні різцеві гравюри, що належать до раннього періоду творчості митця: “Морське чудовисько”, загадкові “Чотири відьми” та  “Прогулянка”;
  • серію “Малі Страсті”;
  • портрети інтелектуалів, які належать до пізнього періоду його творчості.

Однією з родзинок виставки є можливість порівняти ксилографії з поетичного циклу “Життя Марії” із копіями Маркантоніо Раймонді — адже конфлікт Дюрера та Раймонді був першим в історії судом за авторське право. Раймонді заборонили ставити монограму Дюрера, але копіювати не заборонили.

Куратор виставки: Олена Шостак, завідувач відділу графіки Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

Виставка триватиме до 15 червня 2019 р.

Альбрехт Дюрер (1471-1528) – видатний німецький художник епохи Відродження, геніальний живописець та майстер гравюри. Його значення для національної культури Німеччини настільки велике, що початок 16 століття знавці називають “епохою Дюрера”.

Дюрер був першим митцем, який працював одночасно у двох техніках гравюри – на дереві і на міді, впровадивши кардинальні технічні й художні новації. А також першим, хто втілив у гравюрі такі глибокі філософські ідеї, хто спонукав глядача до таких складних роздумів, хто зумів так передати красу оточуючого світу та охопив своєю творчістю таке розмаїття фантастичних сюжетів.

Нагадаємо, до Києва привезли грамоту часів Мазепи, яку Німеччина передала Україні.

ПО ТЕМІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

10,086Вентиляторитак