23.2 C
Kyiv
Субота, 5 Липня, 2025

Секрети вдалої співбесіди

Знайти перспективну вакансію, пройти конкурсний відбір непросто, особливо без солідного професійного досвіду.

Щоб досягти успіху, необхідно ще на підготовчому етапі створити власну стратегію пошуку цікавих пропозицій, чітко визначити вимоги і об’єктивно оцінити свої можливості. Процес варто позиціонувати не як складне завдання, а як можливість розпочати новий життєвий етап, дізнатись багато нового з професійної сфери, покращити комунікативні навички. По відгуках, пошук роботи на jobs.ua – одному з найпопулярніших ресурсів з працевлаштування – займає мінімум часу і показує високу ефективність.

Що варто знати про співбесіду

Співбесіда – це процес знайомства претендента на вільне місце і потенціального роботодавця чи його представника. Обидві сторони прагнуть отримати максимум об’єктивної інформації одна про одну і прийняти зважене рішення про вигоду спільної роботи. Виділяють кілька її видів:

  • індивідуальна (проходить у форматі «один на один»);
  • групова (зустріч з кількома претендентами проводить рекрутер);
  • одно-, багаторівнева (залежно від того, скільки інстанцій приймають рішення).

Співбесіди класифікують також за різними ознаками, наприклад, місце проведення, рівень спеціаліста, який відповідає за неї, кількість учасників. Щоб не створити негативного образу, важливо правильно підготуватись до зустрічі – підібрати одяг ділового стилю, продумати положення самопрезентації, приблизні відповіді на поширені запитання роботодавців.

Ключові помилки під час співбесіди

Під час зустрічі необхідно зацікавити рекрутера, показати йому переваги і доцільність співпраці. Для успішного проходження співбесіди варто пам’ятати про типові помилки кандидатів і уникати їх:

  • відсутність самопрезентації;
  • невпевнений темп розмови, нечіткі відповіді;
  • запізнення;
  • зайві запитання, невміння відповісти по суті;
  • неприйнятний зовнішній вигляд.

Робота в Києві відкриє хороші перспективи для досвідчених і молодих спеціалістів, які прагнуть кар’єрного росту і самореалізації. Знайти цікаві вакансії за короткий термін можна за допомогою спеціалізованих ресурсів, де опубліковані пропозиції роботодавців і можна розмістити власне резюме.

Для вдалого проведення співбесіди, створення комфортної атмосфери експерти HR-сфери рекомендують прийти трохи раніше вказаного часу, вимкнути телефон, сідати обличчям до співрозмовника і відповідати лише по суті. Не варто проголошувати довгий монолог, необхідно пам’ятати про лаконічність, не повторювати інформацію, яка вже вказана в резюме. Незначні промахи під час розмови можна нівелювати привітністю, посмішкою. Наприкінці важливо не забувати про звичайні правила ввічливості: подякувати за зустріч, незалежно від її результативності.

ПО ТЕМІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ