Мандруючи Україною. Хмельницький – стометрівка, базар, фантастичні фігури

Хмельницький – Проскурів – Плоскирів. Це невелике місто, що розташоване на заході України по обидва береги Південного Бугу. Чим воно відоме? Перш за все, великим базаром. Але Хмельницький має багато принад, і окрім «толкучки».
Як же цікаво провести час, і що подивитись у місті?

Скульптури із металобрухту Миколи Мазура

Це своєрідна візитна картка міста. Фантастичні металеві фігури знаходяться в різних частинах міста, та вже багато років приваблюють як дітей, так і дорослих. Микола Мазур – скульптор, що наприкінці 70-х років самотужки робив дивні скульптури із металолому. Згодом він отримав замовлення від Хмельницького обласного управління внутрішніх справ на облаштування у міському парку (ім. Чекмана) дитячого майданчика. До 1984 року там з’явилось 13 скульптур на тему транспорту. Причому, вони були поставлені не просто для краси. На всі ці автомобілі, мотоцикли, вертольоти можна було залазити, крутити руль, перемикати швидкості. У тому ж парку є композиція «Космос», що складається з ракети та гігантського космонавта (висота 5 метрів). Зараз ракета потребує капітального ремонту, але виглядає досі видовищно.

Ще один дитячий майданчик знаходиться в парку ім. Шевченко. Там дійсно фантасмагоричні скульптури, які варто побачити. Наприклад, велетенська суміш дракону та криси, літак-муха, гірка у вигляді пташки. Їх неможливо описати, потрібно бачити на власні очі.

Ще скульптури Миколи Мазура є у фойє кінотеатру «Планета», в якому раніше була пожежна частина.

Парк ім. Чекмана

Це один із найбільших і найгарніших парків міста. Названий на честь колишнього міського голови Михайла Чекмана. Його площа складає 140 га. Щоб потрапити до парку потрібно пройти через романтичний місток, прокладений через річку Плоска. Вздовж центральної алеї знаходяться старі радянські атракціони як для дітей, так і для дорослих. Причому, всі вони відремонтовані та досі працюють. Дітям сподобаються класичні каруселі, дитячий «ланцюжок», «сонечко». А для дорослих є більш екстремальні «Сюрприз» та «Орбіта».

Якщо пройти трохи далі по алеї, то потрапите в невеликий «Зоокуток». Там за невелику ціну можна побачити ведмедів, кіз, хижих птахів, свійських тварин.
В парку є дитячий майданчик із металевими фігурами, картинги, кафе, де можна перепочити.
Від парку вздовж водосховища знаходиться нова, зручна набережна.

Стометрівка

Офіційна назва центральної вулиці міста – Проскурівська, а пішохідну частину в місті кличуть саме стометрівкою. Вздовж вулиці розташовано багато магазинів, затишних кафе та ресторанів. На площі перед кінотеатром ім. Шевченко знаходяться різноманітні дитячі розваги.

До речі, якщо з Проскурівської звернути на вулицю Проскурівського Підпілля, то можна знайти унікальний моно-театр «Кут». Це театр одного актора, який працює з 1992 року. Його ідейний натхненник Володимир Смотритель вже багато років дарує жителям та гостям міста справжнє театральне свято.

Майдан Незалежності

Центральна площа міста, де знаходиться Хмельницька обласна державна адміністрація, з’явилась у 1950-х роках. Окрім безпосередньо будинку адміністрації на площі знаходяться фонтани, пам’ятник «Віри, надії, любові», а весною квітне сад сакур.

Поряд із Майданом знаходиться Хмельницька міська рада. Будинок, в якому розташована місцева влада, був побудований ще у 1904 році. Там було Олексіївське реальне училище. Ще на початку XX сторіччя поряд з училищем висадили 12 червоних буків, 4 з яких є і зараз.

Базар

Звісно, не можна оминути увагою Хмельницький базар. Це місце де можна купити все, що дозволено законом, за привабливими цінами. Він займає площу 18 га і є одним з найбільших в Україні. «Туча», як називають його місцеві, це сукупність більш ніж 20 невеликих ринків. Перед візитом туди потрібно запастись часом, силами та грошима.
Щоб дістатись базару можна скористатись громадським транспортом, туди їдуть маршрутні автобуси зі всіх районів міста.

Отже, Хмельницький це цікаве місто. На перший погляд – нічого особливого. Але в нього є своя атмосфера, свій настрій. Воно неспішне, комфортне, затишне. І якщо вдалось зрозуміти характер Хмельницького, то його полюбиш назавжди.

Автор: Марина Пєтушкова 

для ІНФОЛАЙФ

Інші статті автора

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...